Mezi vyznamenanými velkými zemědělskými firmami byla akciová společnost ZD Krásná Hora a ZD Dolní Újezd, který je poblíž Litomyšle.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Mezi vyznamenanými velkými zemědělskými firmami byla akciová společnost ZD Krásná Hora a ZD Dolní Újezd, který je poblíž Litomyšle.
V anketě Českých 100 nejlepších bylo 11 potravinářských firem a tři zemědělské. Prvenství v anketě Českých 100 nejlepších letos získal ČEZ, který si tak vyměnil místo s automobilkou Škoda Auto, která spadla na druhou příčku. Na třetí místo se dostala Komerční banka, která loni obsadila 12. příčku.
Prezident Václav Klaus, který špičkovým manažerům ankety TOP 100 předával během slavnostního večera ve Španělském sále ocenění a gratuloval, ocenil i výstupy Agrární komory z jeho účasti na Zemi živitelce v Českých Budějovicícch. "Všiml jsem si všech článků i fotografií," pochvaloval si pan prezident a svá slova potvrdil stiskem ruky Eugenii Línkové, autorce článků a snímků.
1.) První návrh reformy cukerného systému – předložil komisař Fischler v červenci 2004. Návrh byl postaven na plošném krácení výrobních kvót cukru, čímž by se z ČR (historicky čistého vývozce cukru) stal dovozový stát. ČR vyjádřila zásadní nesouhlas s návrhem a požadovala nedotknutelnost naší kvóty. Návrh byl odmítnut většinou členských zemí. Na podzim 2004.
S představiteli Agrární komory ČR v čele s jejím prezidentem Janem Velebou a zástupci předních českých zpracovatelů se dnes setkal ministr zemědělství Jan Mládek. Záměrem setkání bylo podpořit myšlenku pravidelného setkávání zástupců MZe s českými zemědělci a potravináři, zlepšit vztahy mezi prvovýrobci a zpracovateli a udržet rozměr českého zemědělství.
Dne 24. listopadu jsem se osobně zúčastnil sběru informací (průzkumu trhu) v supermarketech v krajském městě kraje Vysočina Jihlavě.
Dalo by se položit otázku, o kom je vlastně v titulku řeč. Kdo šíří nepravdy kolem sebe. V čísle 44 Zemědělce pod tímto titulkem Ing. Jiří Malúš, předseda představenstva Agropol Group, napadá ve svém článku dost nevybíravým způsobem prezidenta Agrární komory ČR Jana Velebu. Tvrdí, že Velebův výrok „Agropol a Agrofert vlastní dohromady 80 % skladů v ČR“, je nepravdivý.
Od 16. listopadu máme nového ministra zemědělství. Je jím Jan Mládek, odborník na ekonomii, který vystřídal Petra Zgarbu, odborníka na zemědělství. Je to dobře, nebo špatně? Těžko říci, ale je to určitě překvapení a čas teprve ukáže pravdu. Co ale můžeme hodnotit už nyní a co je svým způsobem i naše stavovská povinnost, je činnost odstoupeného ministra Petra Zgarby.
V minulém týdnu se v Praze objevil komisař Evropského parlamentu Vladimír Špidla. Den před jeho příletem česká vláda schválila dorovnání přímých plateb pro zemědělce na příští rok. Na toto téma mu byly položeny tři otázky.
Obchodní řetězce kontrolují v České republice už tři čtvrtiny maloobchodního trhu potravin. Nic proti tomu, kdyby se ke svým zákazníkům a dodavatelům chovaly korektně. Nejenže se tak nechovají, ale často si počínají jako na dobytém území.