z jednání žňové komise AK ČR dne 15. 9. 2005
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
České zemědělství prošlo, od roku 1990 do dnešních dnů, zásadní transformací a restrukturalizací. Vytvořila se zcela nová struktura zemědělských podniků. Vznikly zemědělské farmy různých velikostí, výrobního zaměření i forem vlastnictví. Počet pracovníků v zemědělských podnicích se radikálně snížil.
Vážený pan
Ing. Jan Veleba
prezident AK ČR
Štěpánská 63
110 00 Praha 1
V Ústí nad Labem, 22.8.2005
Rozšíření o nové členské státy znamenalo změnu, která se dotkla všech 25 členských zemí Evropské unie. Zemědělci si podle mnohých polepšili, oni sami ale tuto změnu nepociťují až tolik pozitivně. S tímto svým pocitem se svěřili nejvyššímu zástupci nevládních zemědělských organizací Evropské unie Rudolfu Schwarzböckovi , který předsedá COPA.
ŽIDLOCHOVICE – Zemědělci z Agrární komory České republiky požádali v Bruselu prezidenta nevládní zemědělské evropské organizace COPA Rudolfa Schwarzköpa o řešení diskriminace nových členských zemí.
BRNO - Čeští farmáři požadují po ministru zemědělství Petru Zgarbovi, aby opět umožnil prodej státní půdy nájemcům, kteří na ní hospodaří. Chtějí tak revokovat usnesení Pozemkového fondu z 21. července, umožňující nyní spekulativní nákupy zemědělské půdy s pomocí nakoupených restitučních nároků.
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
je za námi další etapa roku, žně 2005. Na místo toho, aby došlo k zlepšení ekonomické situace, ta se u významné části členů Agrární komory vlivem extrémně nízkých cen obilí dál zhoršila.
Vážené kolegyně, vážení kolegové,
je za námi další etapa roku, žně 2005. Na místo toho, aby došlo k zlepšení ekonomické situace, ta se u významné části členů Agrární komory vlivem extrémně nízkých cen obilí dál zhoršila.
Z 22. rokovania zástupcov polnohospodarskych komor krajín Visegradskéj štvorky, konaného v Dvoroch nad Žitavou v dňoch 6.-7. septembra 2005.
Dvory nad Žitavou /Praha-Po dvoudenním jednání ve Dvorech nad Žitavou 6.-7- září se zemědělci Polska, Maďarska, České a Slovenské republiky rozhodli pokračovat v ostrém jednání v Bruselu, které zahájili 8.září a další den vyjednávají.