Investice do lesů, Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií, respektive inovací v potravinářství, Využívání poradenských služeb a Realizace místní rozvojové strategie – na tato opatření se zaměřuje 11. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Investice do lesů, Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií, respektive inovací v potravinářství, Využívání poradenských služeb a Realizace místní rozvojové strategie – na tato opatření se zaměřuje 11. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova.
Novinky v označování a používání krmiv, vyplývající z nařízení č. 767/2009
O reformě Společné zemědělské politiky, konferenci o SZP po roce 2013 v Bruselu nebo o tom, proč energetické plodiny vyšly z módy hovořil EUROSKOP s Jaroslavou Beneš-Špalkovou, vrchní ředitelkou Sekce vnějších vztahů na Ministerstvu zemědělství
V Bruselu proběhla dvoudenní konference o Společné zemědělské politice po roce 2013. Jaký význam měla v kontextu debat o její reformě?
Česká republika si i v letošním roce udrží primát největšího světového producenta potravinářského máku. A to i přesto, že zemědělci oseli touto plodinou menší plochy než loni a na jaře na řadě polí řádila velká voda nebo bylo nepříznivé počasí.
Čeští výrobci bioproduktů budou, stejně jako jejich kolegové ze zemí Evropské unie, od dnešního dne muset povinně označovat všechny balené výrobky novým evropským logem. Vedle unijního loga budou moci výrobky nést také národní či soukromé značky jako doposud.
V České republice se ročně úplatně zobchoduje okolo tří procent zemědělského půdního fondu a kromě toho je menší část pozemků převáděna bezúplatně, například v rámci dědictví či darů. Tržní ceny prodávaných pozemků stejně jako nájemné ze zemědělské půdy zaznamenaly v loňském roce mírný růst.
Šlechtění v současné době představuje rozhodující faktor pro zvyšování výnosů i odolnost proti stresům. Na významu nabývá též potřeba zajištění potravin s vysokou nutriční a hygienickou kvalitou. Jedním ze základních předpokladů úspěšného pěstování pšenice je volba vhodné odrůdy.
Od začátku roku 2010 (přesněji od 29. prosince 2009) je třeba v EU splňovat požadavky nové směrnice 2006/42/ES, která nabyla účinnosti 29. 6. 2009 a nahradila směrnici 98/37/ES.
Jméno nového ministra zemědělství, jímž má být poslanec za ODS Ivan Fuksa, bylo pro lidi z oboru velkým překvapením. Až dosud Fuksovo jméno nefigurovalo mezi těmi, o nichž se v souvislosti s ministerským místem na Těšnově spekulovalo, přesto se na něm minulý týden vyjednavači ODS, TOP 09 a Věcí veřejných shodli.
Mléčný sektor je vedle obilí pro zemědělství nejdůležitější, protože se tržbách podílí asi šestnácti procenty. V posledních měsících se cena zemělských výrobců v České republice mírně oživila a vyrovnala se s průmrem cen v zemích EU-15.