Praha – Nízké ceny při prodeji obilí vedou zemědělce k radikalizaci. Viní vládu z neuváženého prodeje státních skladů před zhruba osmi roky. Obracejí se proto na svou stavovskou organizaci Agrární komoru, aby šla do vyjednávání a pomohla zastavit narůstající prodělečnost v hospodaření.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Sklizeň obilovin v Polsku roku 2005 bude asi o 5–10 % nižší než v rekordním roce 2004. Pokles se očekává u všech druhů obilovin. Nabídka bude vyrovnaná s domácí potřebou. Očekává se pokles tržních cen v období před zahájením intervenčních nákupů v listopadu. Vláda řeší nedostatek skladovacích kapacit pro intervenční zásoby.
schválení nových podpor v rámci Operačního programu
Žňová komise, kterou na uplynulý čtvrtek svolala AKČR spolu s ministerstvem zemědělství a organizací SZIF se shodla na tom, že by se letos neměl intervenční nákup prodlužovat.
Agrární komora ČR vznikla na základě zákona o Hospodářské a Agrární komoře. Cílem zákona bylo pozvednout zemědělskopotravinářský komplex jako celek a připravit jej na budoucí vstup do EU. V následujících letech však došlo k vývoji, který v době vzniku AK nikdo nepředpokládal.
Jak pomoci menším podnikatelským subjektům v zemědělství, které obchodují svou produkcí prostřednictvím zahraničního partnera? Můžete mít například firmu, která je akciově propojena se zahraniční a dojde ke sporu. Výsledkem tahanic bývají dluhy, na něž může menší podnikatel takzvaně „dojet“.
Svaz pěstitelů cukrovky České republiky zve všechny pěstitele cukrovky a výrobce cukru v České republice na konferenci "Budoucnost pěstování cukrovky a výroby cukru v České republice po připravované reformě společné organizace trhu s cukrem“, která se koná ve čtvrtek 30. 6. 2005 v 10:00 hodin v kongresovém sále Regionálního centra Olomouc, Jeremenkova 40B.
Evropská komise bude projednávat návrh dalekosáhlých změn trhu s cukrem v Evropské unii. Snahou návrhu je změnit systém, který přetrval bez větších změn téměř 40 let. Návrh předpokládá během dvou let srazit zajištěnou cenu cukru o 39 procent a výkupní cenu cukrové řepy o 42,6 procenta. Nejbližší čtyři jednání proběhnou v měsíci červenci 2005.
Při posledním zasedání ministrů zemědělství dalo Německo společně s Francii memorandum o doporučení na urychlený rozvoj biopaliv a vytvoření akčního plánu pro biomasu. Jelikož návrh přišel až po francouzském „Ne“ v referendu, řekl francouzský státní sekretář Nicolas Forissier, že jsou zde také pozitivní známky a že motor německo-francouzský, funguje i nadále.
Celková hodnota belgické produkce klesla o 3,1% v 2004 na 6,6 mld€ a čistý příjem na farmu klesl o 17,4% ve srovnání s rokem předešlým. Pokles příjmů je důsledkem velmi nízkých cen výkupních.