Specifická znalost morfologických parametrů porostu jako jsou hustota rostlinné hmoty nebo výška rostlin zaujímá klíčové postavení pro optimalizaci procesů správy porostu a sklizně. Předpokladem jsou snímače, které umožňují měření parametru porostu s dostatečnou přesností při nízkých nákladech.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Do velmi složité situace se dostali čeští producenti vajec. Ničí je levné dotované dovozy z Polska a Litvy. „Produkce vajec je v Česku v hluboké krizi,“ řekl na tiskové konferenci zástupci Českomoravské drůbežářské unie,František Novák a Stanislav Jeřábek. Loni se podle nich do tuzemska dovezlo zhruba 515 milionů kusů vajec, což je více než čtyřnásobek proti roku 2003.
Agrární komora vítá přijetí novely zákona o hospodářské soutěži poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR a požádá prezidenta republiky Václava Klause, aby novelu podepsal.
Praha - Poslanecká sněmovna včera přehlasovala senátní veto zákona, který má zamezit některým praktikám obchodních řetězců, na něž si stěžují dodavatelé. Senátoři tvrdí, že norma se nakonec může obrátit proti českým dodavatelům, protože řetězce by zboží mohly nakupovat v zahraničí. Předlohu musí ještě podepsat prezident republiky.
Pod záštitou a za účasti ministra zemědělství ČR Jana Mládka, představitelů Výzkumného ústavu zemědělské ekonomiky a Agrární komory ČR proběhne ve čtvrtek 25. května od 9.00 hodin v prostorách Auly České zemědělské univerzity v Praze na Suchdole mezinárodní konference „Vize dlouhodobého vývoje zemědělství a venkova v EU“.
Ve dnech 19. - 21. května se v rakouských městech Rust a Eisenstadt uskuteční neformální zasedání Rady EU pro životní prostředí, kterého se zúčastní delegace ČR vedená ministrem životního prostředí Liborem Ambrozkem. Hlavními body, o kterých se bude během neformální Rady diskutovat, jsou environmentální technologie a životní prostředí ve městech.
Na zhruba jednu hodinu se protáhlo v minulém týdnu přijetí představitelů Agrární komory ČR prezidentem republiky Václavem Klausem na Pražském hradě. Na pořadu jednání byl především úžící se prostor pro zemědělské podnikání. „Jsou stále velké rozdíly mezi starými a novými členskými zeměmi Evropské unie.
V minulých dnech v bulvárním tisku proběhla informace o prodeji firmy Xaverov. Co je na tom pravdy? Tomu patřila jedna z otázek adresovaných generálnímu řediteli Zdeňkovi Štěpánkovi.
Často diskutovaným tématem zemědělské veřejnosti je systém rozdělování přímých plateb. Výše dotací je nastavena tak, jak dopadla předvstupní jednání v Kodani. Přijali jsme zjednodušeně řečeno platby na jeden hektar zemědělské půdy. Je to poměrně přehledný systém.
Agrární komora se v poslední době zajímá i o možné užití GMO plodin k výrobě biopaliv.
Na geneticky modifikované organismy jsme se optali osoby nejpovolanější, Ing. Luboše Grepla, generálního ředitele společnosti Monsanto pro region střední Evropy.