Televize Nova uvedla 9. 1. 2006 v Televizních novinách reportáž týkající se zemědělství. V jedné části této reportáže, v níž se hovoří o dotacích poskytovaných Státním zemědělským intervenčním fondem, vystupuje i soukromý zemědělec Jaroslav Kreuz. Ten v reportáži tvrdí: „Dostat dotace od Ministerstva zemědělství je téměř nemožné. Za posledních deset let jsem nedostal žádnou.“
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Zveřejnění dotací, jaké jdou do zemědělství, bere veřejnost i samotní příjemci vcelku bez problémů. Je to první resort, který nechává nahlédnout do výdajů, které jdou na podporu toho, na čem má stát i Evropská unie zájem.
Čeští zemědělci berou dotace. Podobně, jako zemědělci v USA či Evropě. Rozdíl je pouze v tom, že ti naši jich berou méně. Na tento stav už jsme si zvykli, ne tak mnohá média. Soustavně vytváří obraz nevýkonných subjektů, na které doplácí daňoví poplatníci a zároveň navrhují v dnešní globalizující době řešení. Rozdrobit velké závody na malé farmy.
• Dva rozhodující agrární systémy světa – USA a Evropa dotují zemědělství.
• První významné zákony v USA obsahující ustanovení o cenových intervencích byly vydány v třicátých letech minulého století
• Po druhé sv. válce byla ustanovení o intervencích uzákoněna v Zemědělském zákonu z roku 1949
• Od té doby se tak děje v pětiletých intervalech
Důvod – ekonomická disparita resortu
Ministerstvo zemědělství vychází vstříc podnětům ze strany odborné veřejnosti a posouvá termíny pro překládání žádostí o podporu. Tento posun umožní žadatelům lépe zpracovat a předložit své projekty.
Agrární komora ČR v rámci svého vzdělávacího programu upozorňuje na dvě zajímavé knížky. První tip dává na brožuru Pěstování rostlin pro energetické účely, kterou napsala Ing. Vlasta Petříková z Výzkumného ústavu rostlinné výroby Praha-Ruzyně. Jde o nové atraktivní téma – jak zajistit energii z biomasy.
Na přelomu listopadu a prosince jsme po delších přípravách provedli průzkum trhu potravin v obchodních řetězcích. Byla to první akce svého druhu v České republice. Vedle Agrární komory ČR se na ní podíleli aktivisté Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy a Sdružení obrany spotřebitele ČR.
Co nás v letošním roce čeká a co nás nemine? Především budeme dál bránit útlumu českého zemědělství a příčinám, které ho způsobují. Abychom mohli obhajovat zájmy svých členů, musíme mít příslušné postavení a vliv.
Po téměř 10 letech soudních sporů obhájil Budějovický Budvar, n.p. svá práva ve Finsku a dosáhl dalšího významného vítězství nad americkou společností Anheuser-Busch, Inc. Dne 29. prosince vyhověl Nejvyšší soud v Helsinkách dovolání Budějovického Budvaru v plném rozsahu.
Informujeme zájemce o podporu z Operačního programu, že ministr zemědělství Jan Mládek schválil úpravu Pravidel pro žadatele. Úpravy předtím projednal a schválil Monitorovací výbor Operačního programu Zemědělství a týkají se zejména rozšíření přijatelných výdajů v rámci podopatření 2.3.2. Chov vodních živočichů – akvakultura.