Prodej drůbeže v Německu, UK a v Holandsku se vzpamatovává, prodej v Maďarsku, Itálii a ve Francii je zatím velmi nízký. Tato zpráva přichází po oznámení, že EU zmenšuje zákaz na dovozy drůbeže z Rumunska a Chorvatska. US a Kanada neoznámily žádné větší snížení prodeje drůbeže i přes objev nakaženého ptáka v Britské Kolumbii.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Konfederace španělských producentů krmiv oznámila minulý týden, že bude třeba dovézt nejméně 14 mil tun obilí do příští sklizně, aby se nahradily ztráty z letošní sezóny. To představuje dvojnásobek objemů normálně dovážených.
Od pátku 9. 12. 2005 se ruší mimořádná veterinární opatření proti ptačí chřipce, zavedená v Česku 21. 10. 2005. Dnes o tom rozhodla Ústřední nákazová komise.
Pěstitelé cukrovky a výrobci cukru jsou si vědomi nutnosti reformy cukerního pořádku v EU a schválený návrh považují za přijatelný. Je založena na principu dobrovolného upuštění od výroby cukru v zemích s nízkou efektivností a malou konkurenceschopností, které bude kompenzováno finančním odškodněním z Restrukturalizačního fondu.
Od roku 1990 se dovozy potravin do Dánska zdvojnásobily a to i přes fakt, že Dánsko je vysoce exportní zemí potravin. U spotřeby potravin dělají nyní dovozy 25%. Dovozy hovězího z Austrálie a hlavně z Brazílie v tomto roce dramaticky narostly.
Připomínky od Americké sójové asociace k revizi nařízení EC) 1830/2003 Evropské komise týkajícího se vysledovatelnosti a označování GMO a doplnění směrnice 2001/18 a nařízení (EK) 1829/2003 o geneticky modifikovaných potravinách a krmivech.
1.) První návrh reformy cukerného systému – předložil komisař Fischler v červenci 2004. Návrh byl postaven na plošném krácení výrobních kvót cukru, čímž by se z ČR (historicky čistého vývozce cukru) stal dovozový stát. ČR vyjádřila zásadní nesouhlas s návrhem a požadovala nedotknutelnost naší kvóty. Návrh byl odmítnut většinou členských zemí. Na podzim 2004.
Dalo by se položit otázku, o kom je vlastně v titulku řeč. Kdo šíří nepravdy kolem sebe. V čísle 44 Zemědělce pod tímto titulkem Ing. Jiří Malúš, předseda představenstva Agropol Group, napadá ve svém článku dost nevybíravým způsobem prezidenta Agrární komory ČR Jana Velebu. Tvrdí, že Velebův výrok „Agropol a Agrofert vlastní dohromady 80 % skladů v ČR“, je nepravdivý.
V minulých dnech uzavřela obchodní společnost Cukrovary TTD a.s., smlouvu o koupi cenných papírů - akcií obchodní společnosti Manolis a.s., přičemž účinnost tohoto kroku nastane až při splnění všech (odkládacích) podmínek, souvisejících především s povolením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a reformou společné organizace trhu s cukrem v Evropě.
V květnu roku 2004 jsme vstoupili a plně se začlenili do Evropské unie a jejich struktur.Co to přináší pro české chovatele krůt a konzumenty oblíbeného krůtího masa.Historicky v České republice ,myslím tím v posledních málo letech před vstupem do EU,existovali pro české chovatele krůt pouze dva významnější provozy ke zpracování živých krůt.