Sadaře na Břeclavsku potrápily jarní záplavy. Nyní ovocné sady vysychají díky tropickým teplotám v posledních dvou týdnech. Přesto zaplavené stromy přijdou nejen o letošní úrodu, a ohrožena je i úroda v příštích letech
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Sadaře na Břeclavsku potrápily jarní záplavy. Nyní ovocné sady vysychají díky tropickým teplotám v posledních dvou týdnech. Přesto zaplavené stromy přijdou nejen o letošní úrodu, a ohrožena je i úroda v příštích letech
Čím budou podmíněny platby zemědělcům od roku 2009?
BRNO/BŘECLAV - Pokud vláda nepomůže vinařům, hrozí prý českému vinařství výrazný ekonomický kolaps. Jihomoravští vinaři jsou tak připraveni koncem ledna demonstrovat v Praze, řekl novinářům předseda břeclavské Agrární komory Jan Hajda.
Novela zákona o ekologickém zemědělství, k jejímuž přijetí chybí už jen podpis prezidenta republiky, umožní farmářům, kteří pěstují ovoce a vinnou révu ekologicky šetrným způsobem, získat státní podporu.
To, že se v uplynulých dnech sešel krizový štáb Agrární komory ČR vyvolali především zemědělci jižní Moravy, kde je situace nejtíživější. „Cítím s tamními producenty, protože specielní komodity, jako je i vinná réva jsou letos obzvlášť prodělečné. Farmářská cena šla dolů a náklady rostou,“ řekl Jan Veleba, prezident AKČR.
Národní experti jsou skeptičtí a mají výhrady k návrhu EU na dokončení rozhovorů o dohodě do konce roku. Po 20 letech jednání dala Komise na stůl plán, který projedná Speciální výbor pro zemědělství a který má ukončit „prozatímní“ výjimku zaručující dovozy z USA.
Brusel, 6. 9. 2005
• Situace na trhu s vínem v EU:
o Lucembursko: Trh vínem je stabilní, u stolního vína přetrvává problém s nízkou cenou, sklizeň se očekává dobrá v množství i kvalitě.
Sklizeň v EU 15 má být 7,125 m t, což představuje průměrnou sklizeň, jak oznámil Prognosfruit v Dánsku. Produkce je prakticky stejná jako v 2002, ale podmínky na trhu EU se podstatně změnily.
Během posledních 5 let se snížila plocha vysázených brambor na polovinu.