První letošní vyrovnávací příspěvky za hospodaření v méně příznivých oblastech (LFA) by měly začít přicházet na účty zemědělců. Snahou ministryně zemědělství Mileny Vicenové je, aby se vyplacení všech druhů podpor poskytovaných za letošní rok co nejvíce urychlilo.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Apel z Prostějova na poslance
Zástupci Okresní agrární komory v Prostějově se otevřeným odpisem obrátili na poslance Miloslava Vlčka a požádali jej o pomoc při řešení agrární problematiky. Především mu vysvětlují, co znamená pro zemědělce z České republiky dorovnání přímých plateb na potřebnou úroveň.
Na veletrhu SIAL 2006, který se konal v Paříži ve dnech od 22. do 26. října, se české firmy většinou prezentovaly ve společném pavilonu Ministerstva zemědělství ČR a Státního zemědělského intervenčního fondu. Velkou samostatnou expozici měla firma Agropol Food, s. r. o., jež byla umístěna u zpracovatelů drůbeže.
Je tu opět podzim a s ním evergreen posledních let – státní rozpočet, tentokrát na rok 2007. Stejně jako v minulém roce nejsou v návrhu rozpočtu obsaženy přímé platby v plné možné výši, což pro příští rok představuje o 30 procent méně, než mají naši kolegové, chcete-li konkurenti, ze zemí staré patnáctky.
Domácí produkci drůbežího masa podle Agrární komory ohrožují nízké výkupní ceny, které jsou pod náklady chovatelů. "Ceny jsou stlačeny tak nízko, že podle našeho názoru dojde ke snížení domácí produkce a k nárůstu dovozů," řekl novinářům prezident AK Jan Veleba.
Ministryně zemědělství Milena Vicenová schválila sazbu jednotné platby na plochu (SAPS) pro letošní rok ve výši 2517,80 koruny na hektar zemědělské půdy (88,886 eura na hektar). Uvedla to dnes mluvčí ministerstva Táňa Králová.
Za účasti zástupců finského předsednictví EU, Evropské komise i Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj, významných odborníků a reprezentantů vlády, obcí a krajů, ale také nestátních neziskových organizací se včera v prostorách Lichtenštejnského paláce na pražské Malé Straně uskutečnilo již třetí Fórum pro udržitelný rozvoj [1].
V Praze 2. listopadu 2006
Informace členům Agrární komory ČR
Ředitel odboru pro makroekonomické předpovědi na ruském ministerstvu ekonomického rozvoje Andrej Klepač informoval delegáty 12. mezinárodní konference Ruské obilnářské konané letos v září, že značný rozdíl mezi domácí poptávkou po potravinách a růstem domácí produkce potravin se bude během příštích tří roků dále prohlubovat.
V Nizozemsku se v prvním pololetí 2006 snížil počet ekologických farem o 2 %. Příčinou je ekonomická recese a neuspokojivé ceny ekologických produktů.