V současné době se s řepkou obchoduje na úrovni ceny 6800 až 7000 korun za tunu. Sklízelo se v průměru 3,2 až 3,3 tuny z hektaru. „Kdybych byl farmář, vyseji řepku a budu nejen dodržovat agrotechnické podmínky dobrého využití půdy s dobrým osevním postupem, ale velmi slušně zpeněžím i úrodu,“ říká František Janů, generální ředitel Setuzy, která je členem potravinářské divize AK ČR.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Agrární komora předala 2. října premiérovi České republiky Mirku Topolánkovi a předsedům jednotlivých politických stran dopis, jehož znění otiskujeme. Jak z informací ministryně zemědělství Mileny Vicenové vyplývá, z rozpočtu nezískají v roce 2007 zemědělci dorovnání přímých plateb na sedmdesát procent, jak jim bylo v Kodani v přístupových dohodách přislíbeno, ale jen 59 procent.
V sobotu 23.9.2006 byly v KD Elektra v Luhačovicích předány slavnostně Perly Zlínska 2006. Do soutěže o nejlepší potravinový výrobek ve Zlínském kraji se přihlásilo celkem 35 výrobků se 135 výrobky. Ve čtvrtek se 12členná hodnotitelská komise ujala těžkého úkolu. Náročnost na hodnotitelský tým byla skutečně velmi vysoká a již v pátek znala komise ty nejlepší výrobky.
Dne 29. září 2006 představenstvo a dozorčí rada AK ČR na svém společném mimořádném jednání v Havlíčkově Brodě, jehož první části se zúčastnila ministryně zemědělství MVDr. Milena Vicenová, rozhodlo:
Vyšetření neprokázala vliv způsobu chovu na složení vajec. Výrazně se však projevil vliv krmiva obohaceného n-3 mastnými kyselinami a jódem.
Rozhodnutí 2006/577 ze srpna 2008 stanovuje ochrannou zónu proti šíření katarální horečky přežvýkavců. Je zahrnuto Lucembursko, většina Nizozemí a Belgie a část Německa.
V průběhu roku 2007 by měla být odstartována nová kampaň, která bude propagovat značku BIO obdobných způsobem, jako je tomu u značky KLASA.