Praha -Od vstupu Česka do Evropské unie v zemědělství ubylo téměř 20.000 pracovníků, uvedl dnes na snídani na téma české a zahraniční potraviny prezident Agrární komory Jan Veleba. Před zhruba 14 dny vyzval písemně české politiky k podpoře českého zemědělství a potravinářství a jako první zareagovala strana sociálních demokratů.
- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Agrární problematika je věc složitá a rozhodně ji nemá šanci zvládnout pražský novinář bez kvalifikace. Pokud ovšem kvalifikací není permanentní boj proti Agrární komoře a jejímu vedení. Proto mně dovolte uvést alespoň nejzákladnější faktografii bez politické předpojatosti jako reakci na článek „Půda je dávný problém“ v minulém čísle tohoto týdeníku.
„Je v našem národním zájmu, aby podmínky prodeje půdy zůstaly ještě nějakou dobu jako dosud“ tvrdil hrdinně ministr zemědělství za ODS Petr Gandalovič v únoru na schůzce se zástupci našich rolníků. Myslel tím stav, kdy si zahraniční podnikatel může koupit tuzemskou půdu jen tehdy, když tu tři roky bydlí, prokáže bezúhonnost a umí česky.
Sýry jsou v České republice pevnou součástí každodenního jídelníčku, což dokladuje i trvalý růst jejich spotřeby. V uplynulém roce bylo u nás zkonzumováno 16,6 kg sýrů a tvarohů na osobu, což nás řadí na první místo ze zemí střední Evropy a s touto úrovní se přibližujeme k tradičním sýrařským zemím ze západní Evropy.
Praha 7.3.2007
Proč má spotřebitel kupovat české potraviny?
Některé obchodní řetězce začaly razantně omezovat nákup potravin od českých zpracovatelů. To je velice vážná věc a pokud ji nezměníme, tak se nám může snadno stát, že budeme ve vlastní zemi zbyteční. Jak ji ale změnit? Dobrovolně to asi nepůjde, a proto jsme se rozhodli pro tři hlavní cesty.
Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů (ČMSZP) ostře protestuje proti letošnímu rozhodnutí vlády ČR ze dne 21. února o povolení vstupu cizinců na trh se zemědělskou půdou na území České republiky.
V poslední době se Agrární komora ČR silně rozrostla o potravináře. Jsou to holdingy vlastnící masokombináty, zpracovatelské závody na drůbež, konzervárenské a samozřejmě i mlékárenské společnosti. Zástupci zpracovatelů požádali prezidenta AK ČR Jana Velebu o zorganizování podvečerní, alespoň dvouhodinové schůzky s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem.
V poslední době se Agrární komora ČR silně rozrostla o potravináře. Jsou to holdingy vlastnící masokombináty, zpracovatelské závody na drůbež, konzervárenské a samozřejmě i mlékárenské společnosti. Zástupci zpracovatelů požádali prezidenta AK ČR Jana Velebu o zorganizování podvečerní, alespoň dvouhodinové schůzky s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dne 26. února 2007 obdržel avizovaný podnět Agrární komory České republiky týkající se postupu obchodního řetězce SPAR. Informoval o tom dnes odbor vnějších vztahů ÚOHS. Komora uvádí, že firma podnikající pod názvem INTERSPAR začíná zásobovat své prodejny vepřovým a hovězím masem výhradně z Rakouska.