- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Vynálezce Hugo Beyer byl persónou non grata
Mírně nahrbený, ale nezlomený, jak se na pravého Hanáka sluší. Takový se představil v první den veletrhu Techagra na brněnském výstavišti bezmála devadesátiletý pan profesor Hugo Beyer, vynálezce a konstruktér žací mlátičky.
O ní se ještě v sedmdesátých letech studenti všech českých, moravských a slovenských vysokých zemědělských škol učili, ale nikdy neslyšeli nic o tomto zručném a slavném moravském konstruktérovi, který díky svým vědomostem a schopnostem se postupně stal vysokoškolským profesorem. Jeho jméno bylo pro komunistický režim tabu a nesmělo se vyslovovat a ve skriptech zemědělských strojů chybělo.
Jan Veleba, prezident AKČR byl na brněnské fakultě jeho žákem a dal si za úkol, že vypátrá zda pan profesor žije a bude schopný představit se na Techagře. Tam došlo za zvuků fanfár také k určité rehabilitaci pana profesora, který přes svých 87 let, jen za pomoci hůlky vystoupal na podium a neskrýval radost a zadostiučinění.“Nezlomili mne a režimu jsem nikdy nepoklonkoval ani se nepodrobil, to my Hanáci neznáme,“ uvedl po slavnostním aktu, kdy si s Janem Velebou třásli na rozloučenou rukou. Jeden čas ani nesměl přednášet a tak si dál vynalézal, kutil až si jej všimli ruští konstruktéři a ti přispěli k tomu, že se směl vrátit mezi studenty.
Po žací mlátičce se na polích až za čas objevily německé kombajny řady E-512 až 16, které i mladí zemědělci ještě pamatují.