- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
České zemědělství si vloni ekonomicky významne polepšilo
Loňský rok byl pro české zemědělství z hlediska hodnocení ekonomické úrovně sektoru opět příznivý. Vyplývá to z prvních odhadů Eurostatu, který zveřejnil údaje o meziročním vývoji důchodu na pracovníka v zemědělství.
Česká republika je s meziročním růstem tohoto klíčového ukazatele o 6,4 procenta v celé evropské pětadvacítce na pátém místě. „Potvrzuje se, že prostředí společné zemědělské politiky Evropské unie našemu zemědělství ekonomicky prospívá. První odhady Eurostatu vysílají signály, že příjmová situace v českém zemědělství se meziročně významně zlepšila,“ uvedla ministryně zemědělství Milena Vicenová.
V porovnání s rokem 2000 představoval nárůst důchodu na pracovníka 52,5 procenta, uvádí Eurostat. Ve svých propočtech vychází statistický úřad EU z dat Českého statistického úřadu. Podle jeho předběžných informací se naše zemědělství k takovému výsledku dopracovalo i přes pokles hodnoty produkce, který více než vynahradil nárůst dotací a k výsledku přispělo i signalizované snížení počtu zaměstnanců v zemědělství.
Česká republika je s meziročním růstem důchodu na pracovníka v zemědělství o 6,4 procenta nad průměrem EU, který podle prvních odhadů Eurostatu představuje zvýšení o 2,6 procenta. Nejlépe si v loňském roce vedlo Nizozemsko s růstem o 17,6 procenta, dále Francie s nárůstem o 8,6 procenta. Před námi je Rakousko se 6,6 procenta a Litva s 6,5 procenta. Česká republika tak spolu s Litvou patří mezi nejúspěšnější nové členské země EU. Například sousední Slovensko zaznamenalo meziroční pokles o 0,8 procenta.
Zdroj: www.agris.cz