- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Diskriminační tendr nehrozí
„Zrušení tendru vítám, protože od programu by byli odděleni zemědělci, což hrozilo. Myslím si, že vláda by licence udělovat neměla a program by měl být puštěn volně. Kdo má peníze a surovinu, ať staví. Jsem přesvědčen, že takto bude program nastartován velmi rychle,“ uvedl Jan Veleba, prezident AKČR.
Právnická firma Kocián Šolc Balaštík byla ve svém zveřejněném oficielním hodnocení mnohem přísnější. Podle její zprávy byl tendr založený na principu kvót diskriminační, představuje ilegální státní pomoc a je v rozporu se dvěma ze čtyř základních práv Evropské unie. Jde podle této právnické firmy o práva na poskytování služeb a na volný pohyb zboží.
“Jsem velmi rád, že vláda výběrové řízení smetla se stolu. Paradoxně by se totiž tendr vyhnul firmám, které úzce spolupracují se zemědělci při možné výrobě biolihu. Je to i náš případ, kdy jsme chtěli vyrábět biolíh z řepy,“ uvedl Oldřich Reinbergr, ředitel Cukrovarů TTG Dobrovice, který je viceprezidentem AKČR. Totéž konstatoval i poslanec ing.Jiří Papež, stínový ministr zemědělství za ODS, který argumentoval jako Agrární komora.“ Biolíh by měl skoro generálně vyřešit přebytek obilí,“ prohlásil Jan Veleba na Obilnářském fóru v Třebíči.