- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
V Kanadě se chrání farmáři za pomoci cel
Se zahraničními návštěvami jako by se protrhl pytel. Po Švédech, Rusech a Ukrajincích v minulém týdnu navštívili sídlo Agrární komory ČR i Kanaďané. Tvořili je dva zástupci tamního ministerstva zemědělství a dva představitelé velkých firem.
William B. Choi je prezidentem společnosti Kiku Fischeries Corporation, která má zájem do České republiky dovážet druhy ryb a mořských plodů, které tu nejsou běžné. Jak prezident společnosti William B.Choi řekl, obchodují hodně s Japonskem, Amerikou, ale v Evropě tak velké obchodní vazby nemají, zejména v nových členských státech Evropské unie.
Na základě jednání v přítomnosti zástupců kanadského velvyslanectví v Praze padl slib, že agrární komora získá podrobné informace o společnosti, aby se mohly vytipovat případné možnosti další obchodní spolupráce.Ta by se mohla zajímavě vyvíjet i v případě další společnosti s názvem Martinette, která vyrábí javorový sirup a různé výrobky s jeho použitím. Ředitelka firmy Lisa Nadeaii Martineau uvedla, že na českém trhu je tento produkt jen velmi málo zastoupen a přitom jde o nutričně velmi zajímavou a zdravou potravinu. I ona by ráda našla na českém trhu zájemce o obchodní spolupráci.
Kanadští zástupci ministerstva zemědělství se velmi zajímali o způsob dotací a chtěli znát princip přímých plateb. Jak uvedli, v Kanadě neexistují dotace do zemědělství, zato je tam institut minimální ceny u potravin a zemědělských produktů a uplatňují se cla v případě, že stát nemá zájem na dovozech těch potravin, kterých je doma dostatek. Brání si tak své zemědělce a potravináře.
Kdo byl v Austrálii, potvrdí, že i tam ochranářská politika funguje a za pomoci cel se do země jednoduše nepustí levnější mléko, maso a další produkty, které by mohly způsobit domácí nadprodukci a krach farem.