- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Zemědělci by měli dostávat podporu
Zemědělci by měli nadále dostávat finanční podporu z rozpočtu Evropské unie ve stejné nebo ještě výraznější výši. Vyplývá to z průzkumu Eurobarometr. Pro navýšení dotací v příštích deseti letech se vyslovilo 39 procent Evropanů. Pro jejich zachování na současné výši ve stejném období bylo 33 procent lidí, pro snížení se naopak vyslovilo jen 14 procent dotázaných.
V České republice by zvýšení finanční pomoci zemědělcům uvítalo 51 procent lidí. Na stejné výši by je zachovalo 32 procent. Obdobně jsou na tom Slováci. Z nich 56 volá po zvýšení, 29 je chce ponechat na současné výši.
Největšími zastánci dalšího navýšení dotací jsou mezi Evropany s přehledem Řekové (74 procent) a Bulhaři (73 procent). Naopak nízkou podporu navyšování vyjádřili Dánové (15 procent) a Nizozemci (22 procent).
Při srovnání s výsledky obdobného průzkumu z roku 2007 je vidět posun v názorech. Tehdy byla podpora dalšího navyšování dotací výrazně nižší, naopak bylo více těch, kteří je chtěli snížit. Pro navýšení a zanechání na aktuální výši tehdy hlasovalo shodně 29 procent Evropanů, zatímco nyní to bylo 39, respektive 33 procent. Pro redukci subvencí se vyslovilo 18 procent proti současným 14 procentům.