- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Příjem žádostí na dotovaná opatření začal
V rámci opatření I.1.2 budou po vyhodnocení schváleny projekty za 346 milionů korun, na opatření I.1.3.2 se počítá se 101 miliony korun a na I.3.4 s 80 miliony korun.
Konečná částka pro závazkování projektů bude upravena o aktuální kurzový přepočet, navýšena o finanční prostředky ušetřené v předchozích kolech příjmu a dále ministerstvo zemědělstvímůže operativně reagovat na situaci resortu a pak rozhodne o schválení projektů v jiném objemu, upozorňuje ministerstvo zemědělství.
V jedenáctém kole jsou navrženy drobné změny v opatření I.1.2 Investice do lesů. Vycházejí z platných právních předpisů, například ukončení platnosti Českého přechodného rámce v roce 2010 nebo zvýhodnění projektů, které jsou realizovány v regionech se soustředěnou podporou státu. Dále byly upřesněny výdaje, na které nemůže být poskytnuta dotace. Například bylo zakotveno omezení pořizovaných investic na základě rozlohy žadatelem obhospodařovaných lesních pozemků v podopatření I.1.2.1 Lesnická technika.
V podopatření I.1.3.2 Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií¨, respektive inovací, v potravinářství je s cílem zjednodušení administrace navrhována jediná změna příloh předkládaných při žádosti o dotaci. Tato změna umožní předložení dokumentů týkajících se stavebního řízení až v době, kdy na základě výsledků spolupráce s výzkumným subjektem bude zřejmé, zda je pro realizaci projektu nezbytné stavební povolení či jiné opatření stavebního úřadu.
Významné změny u opatření I.3.4 Využívání poradenských služeb se týkají především zakotvení frekvence a komplexnosti poskytované poradenské služby podle požadavku Evropské komise. Podpořená poradenská služba bude vždy zahrnovat základní poradenskou službu (k zákonným požadavkům na hospodaření, standardům dobrého zemědělského a environmentálního stavu - GAEC a bezpečnosti práce) a zároveň minimálně jednu poradenskou službu tématicky zaměřenou (např. Kvalita produkce v rostlinné výrobě, Optimalizace hospodaření podniku, Pěstování a využívání biomasy lesních dřevin pro další zpracování, apod.). O dotaci na stejnou poradenskou službu bude možné požádat pouze jedenkrát za programové období. Dále jsou navrhována nová preferenční kritéria, která berou v úvahu požadavek na maximální jednoduchost administrace korespondující s výší dotace, to znamená bez povinnosti žadatele předkládat k jejich doložení jakékoli přílohy, ale zároveň zajištující plnou transparentnost v poskytování dotace.
Úplné znění Pravidel, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova ČR pro období 2007-2013 pro 11. kolo příjmu, je k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.eagri.cz (subportál Dotace - Program rozvoje venkova a příslušná osa/opatření) a rovněž na stránkách Státního zemědělského intervenčního fondu www.szif.cz v sekci Program rozvoje venkova.