- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Chtějí změnu společné politiky EU
Noví členové unie chtějí mimo jiné prosadit, aby původní země EU nadále nemohly bez omezení dotovat farmáře z vlastních národních zdrojů nad rámec společné politiky.
"Je třeba a čas, aby se společná zemědělská politika skutečně změnila, ne aby jen byla vykonána kosmetická úprava," tlumočil novinářům společné stanovisko šestice zemí slovenský ministr zemědělství Zsolt Simon.
V zájmu Slovenska, České republiky, Polska, Maďarska, Bulharska a Rumunska je, aby se zavedla objektivní kritéria pro rozdělování evropských peněz pro farmáře, dodal ministr. Současnému nastavení systému vytknul komplikovanost a byrokracii. Pravidla navíc podle něj nejsou rovnocenná pro každou zemi.
Dotační podmínky pro všechny členy unie by se měly vyrovnat v roce 2014. Staré členské státy v čele s Francií a Německem ale chtějí politiku rozdílných dotací prodloužit.
K podepsané deklaraci zemí V4, Bulharska a Rumunska se podle Simona mohou přidat i další státy. "Síla našich zemí není malá. Možná, že tuto snahu podpoří i některé staré členské státy," uvedl ministr. Podle něj by mohlo jít o státy, které mají problémy s výkonností ekonomiky, a proto mohou mít zájem upravit nastavení společné politiky.