- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Ministerstvo zemědělství nepodceňuje přípravu na předsednictví EU
Příprava na české předsednictví v radě Evropské unie je prioritou resortu zemědělství pro příští období. Jedním z hlavních témat totiž bude společná zemědělská politika a její reforma. Ministerstvo zemědělství, které spravuje velmi obsáhlou agendu spojenou s předsednictvím, již vybralo odborníky pro evropské záležitosti.
„Agrární sektor, do kterého jde téměř polovina unijního rozpočtu, je podle projednávané agendy nejobsáhlejší ze všech. Náš resort bude řídit zdaleka nejvíc pracovních skupin rady EU a zajišťovat účast stejných odborníků ve výborech Evropské komise. I proto je důležité se na předsednictví připravit důkladně a včas,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Ve dvou kolech bylo vybráno celkem 162 pracovníků, z toho 85 jich je z ústředí ministerstva zemědělství a 77 expertů je z přímo řízených organizací, jako jsou Státní veterinární správa, Státní rostlinolékařská správa, Státní zemědělský intervenční fond apod. Ministr Gandalovič již předal expertům pro předsednictví oficiální dekrety.
Zatímco některé z resortů mají ve své gesci třeba jen dvě či tři pracovní skupiny, v působnosti ministerstva zemědělství je 118 pracovních skupin a podskupin rady EU a 85 výborů a dalších pracovních formací Evropské komise. V každé skupině přitom musí být zastoupeni tři pracovníci, a to její předseda, dále národní zástupce a expert v ústředí.
Předpokladem pro úspěšný výběr pracovníků bylo příslušné odborné vzdělání, znalost cizích jazyků, pozitivní posouzení nadřízeného a praxe v orgánech EU. Za přítomnosti psychologa personálního odboru proběhl s každým přihlášeným zájemcem pohovor, při kterém se prověřovaly osobnostní předpoklady, jako jsou pružnost či odolnost proti stresu.
Zdroj: Ministerstvo zemědělství