- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
V cukru jde o politickou diskriminaci
Na demonstraci zemědělců před německou a britskou ambasádou v Praze, kde ke zhruba dvěma stovkám zemědělců a davu novinářů a kameramanů uplynulou středu hovořili za Agrární komoru ČR její prezident Jan Veleba a za Svaz pěstitelů cukrové řepy Zdeněk Joudal, zazněla i dosud ne úplně známá fakta.
„V České republice zavřením tří cukrovarů v nejúrodnějších řepařských oblastech klesne výroba cukru o dvaadvacet procent,“ uvedl Miroslav Jirovský, předseda Zemědělského svazu ČR. Zároveň řekl, že společnost Eastern Sugar, která zavírá pět cukrovarů v nových členských zemích, vybudovala v Německu lihovar na zpracování cukrové řepy pro výrobu biolihu. Kromě jiného i z tohoto důvodu považují zemědělci rozhodnutí této německo-britské společnosti za politické, nikoli jen ekonomické. V České republice ani v Maďarsku jim nic nestojí v cestě a svůj záměr realizují, v Polsku je tomu jinak. „Od polských kolegů víme, že kvóta na cukr je přidělena na zemědělce, mají své dodávkové právo zakotvené v ústavě. Polská vláda ještě před vstupem do Evropské unie dokonce zakotvila do ústavy přesné znění o dodávce řepy,“ informoval předseda Regionální agrární komory Hradec Králové Jaroslav Vojtěch.
Evropská unie sice vlastní celkovou kvótu na cukr, tu ale rozdělila na jednotlivé země. Zemědělci proto i zemědělské komisařce EU Mariann Fischerové Boelové zazlívají, že tento problém s odnětím části kvóty bere jen jako podnikatelské rozhodnutí určité nadnárodní společnosti.
Zemědělci předali memoranda předsedům Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Senátu a doručili i do kanceláře premiéra ČR Mirka Topolánka.