- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Komory žádají minimální cenu
Cílem jednání bylo připravit podklady na úterní mezinárodní kongres nevládních agrárních organizací nových členských zemí EU, který se koná poprvé v Česku. "Výstupem z kongresu bude memorandum, které předáme komisařce Mariann Fisherové-Boelové a evropským ministrům zemědělství. Týkat se budou právě krizi ve výrobě mléka a také vyrovnání přímých dotací mezi novými a starými zeměmi EU," řekl Veleba.
O situaci ve výrobě mléka a budoucnosti zemědělských dotací budou v úterý v Brně jednat i ministři zemědělství a rybolovu zemí Evropské unie. Půjde vůbec o první oficiální a rozsáhlou diskusi na toto téma, které by se mohlo v unii stát jedním z největších pro příští roky.
Situace v mlékárenském průmyslu je podle Veleby v celé Evropě stejná. "V současné době dostává evropský farmář za litr mléka zhruba 20 eurocentů, což je o 20 až 30 procent méně než tvoří náklady. Požadavky budeme ladit ještě zítra, je ale nutné stanovit záchrannou cenu," řekl Veleba. Pokud pro mléko existují výrobní kvóty, měla by Evropská komise podle něj schválit i cenový strop, za kolik se bude prodávat. Podobně je tomu v Evropě například u kvótované cukrovky nebo bramborového škrobu.