- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Celou mléčnou kvótu unie nenaplnila
Zmíněných 19 milionů eur je ralativně málo ve srovnání s loňskými 99 miliony a předloňskou částkou ve výši 340 milionů eur. Přitom v uplynulém kvótovém roce (duben 2009 až březen 2010) unie jako celek svou kvótu nenaplnila. Úhrnný objem mléka skončil asi sedm procent pod ní. V předchozím roce to bylo 4,2 procenta.
Tři zmínění provinilci překročili své vnitrostátní kvóty celkem o 70 000 tun mléka. Nizozemsko a Dánsko převýšily svoji dodávkovou kvótu (do mlékáren) o 0,4 procenta a Kypr o 0,3 procenta, za což dostaly pokutu ve výši 13,03 milionu eur, 5,68 milionu eur a 125 000 eur. Nizozemsko přesáhlo také svou kvótu přímých prodejů, a to přibližně o 2268 tun, což mělo za následek další dávku za přímé prodeje ve výši 631 000 eur. Z ročních prohlášení členských států vyplývá, že všech ostatních 24 členských států své kvóty dodrželo. I když se díky rozhodnutím přijatým v roce 2008 (zvýšení kvót a změna úpravy obsahu tuku) objem produkce v roce 2009/10 výrazně zvýšil, byl nárůst v dodávkách zaznamenán pouze v deseti členských státech (Belgii, Bulharsku, Dánsku, Německu, Španělsku, Lucembursku, , v Nizozemsku, Rakousku, Finsku a na Maltě). Ve skutečnosti se dodávky celkově snížily o 0,6 procenta, což odráží obtížnou situaci na trzích. Ke snížení o více než dvě procenta došlo v 11 členských státech (České republice, Estonsku, Irsku, Řecku, Francii, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Rumunsku, Švédsku a na Slovensku). Po úpravě obsahu tuku se dodávky v 15 členských státech (Bulharsku, České republice, Estonsku, Irsku, Řecku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Finsku, Švédsku, Rumunsku, Slovinsku, Velké Británii, na Maltě a Slovensku) pohybovaly minimálně deset procent pod vnitrostátní kvótou.
Návrhy na řešení obtížné situace na mléčném trhu hodlá komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Dacian Cioloş představit v prosinci. Komisař si slibuje, že pomohou producentům mléka lépe reagovat na vývoj trhu a zároveň jim poskytnou do konce režimu kvót v roce 2015 stabilnější prostředí.