- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Povinné školení řidičů
Dotaz na ministerstvo dopravy:
Dotaz na ministerstvo dopravy, který se týká povinného školení odborné způsobilosti řidičů dle zákona č. 247/2000 Sb., kde je uvedeno,
že školení odborné způsobilosti řidičů v rozsahu 16 hodin ročně a přezkoušení jedenkrát za tři roky je povinna zúčastnit se osoba, která řídí nákladní vozidlo, speciální vozidlo a jízdní soupravu, mimo takové jízdní soupravy, jejíž součástí je jako tažné vozidlo zemědělský nebo lesnický traktor, pokud největší povolené hmotnost vozidel nebo jízdní soupravy převyšuje 7 500 kg.
Vztahuje se povinnost proškolení dle zák. 247/2000 Sb., § 48 odst. 1, písm. c na řidiče traktorů při spojení do jízdní soupravy, jejíž největší povolená hmotnost převyšuje 7 500 kg, a dále vztahuje se tato povinnost na řidiče, který řídí samojízdný pracovní stroj (zvláštní vozidlo), za který je zapojen přívěs (sklízecí mlátička se zapojeným vozíkem pro žací adaptér, nakladač atd). Ve všech těchto případech přesahuje největší povolená hmotnost 7 500 kg? Týká se to hlavně podnikání v zemědělství.
Písemná odpověď zní:
Povinnost proškolení se nevztahuje na řidiče zvláštních vozidel (zemědělské nebo lesnické traktory a jejich přípojná vozidla, pracovní stroje samojízdné, pracovní stroje přípojné a mobilní stroj, průmyslové zařízení schopné přepravy nebo vozidlo bez karoserie, ve kterých je zabudován spalovací motor), ale vztahuje se na řidiče silničních vozidel (autobusy, nákladní automobily, speciální vozidla, přípojná vozidla).
Rozdělení vozidel na jednotlivé druhy a kategorie, technický popis jednotlivých kategorií silničních vozidel a jejich další členění je stanoveno v příloze zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění zákona č. 307/1999 Sb.
Zdroj: ZS ČR Praha