- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Chtějí se vás zbavit dohodou?
Co myslíte, že bude dál? Jestliže s dohodou o ukončení pracovního poměru u vás nepochodí, přijdou na řadu zastrašovací manévry. Ty bývají účinné – málokdo totiž má nervy na to, aby je snášel. Vezmete-li v úvahu, že v práci trávíte celou jednu třetinu života, není vůbec divu, že se vám nechce osm hodin denně pobývat tam, kde to „zapáchá“. Jenže ono nejde jenom o nervy, ale také o peníze…
Arogance vašeho nadřízeného, které musíte tváří v tvář čelit, se vám z duše příčí. A tak si lámete hlavu, jak se v dané situaci zachovat. Je lepší ustoupit a nabízenou dohodu o vašem urychleném odchodu podepsat jen proto, že se vašemu šéfovi zachtělo? Nebo vám peníze – odstupné - stojí za trochu bojování?
Jestli by vám mělo být jedno, že sklapnutím kufrů se dobrovolně připravíte možná o desítky tisíc na odstupném, a nevadí vám, že se váš zaměstnavatel bude radovat, jak elegantně s vámi vyběhnul, tak nechte věcem volný průběh a dohodu podepište. Aspoň budete mít pokoj, když už o peníze přijdete.
Nebo vám to jedno není? Pak tedy svému šéfovi žádnou dohodu nepodepisujte, pokud se o svém odchodu důstojným způsobem nedomluvíte. A důstojně znamená tak, že podmínky vašeho odchodu budou přijatelné nejen pro vašeho šéfa, ale i pro vás.
Možná vám takové řešení připadá trochu moc razantní a bojíte se, abyste náhodou nenarazili. Možná vám tudíž pomůže, budete-li vědět, že máte možnost obrátit se na odbory nebo na právníka. Dozvíte se, že jde o známou fintu, kterou zaměstnavatelé tuze rádi zkoušejí: Co kdyby to náhodou vyšlo?
Každý právník vám v dané situaci vysvětlí, že právo na odstupné máte. A také vám poví, že pokud se vás váš zaměstnavatel hodlá zbavit rychle, je na něm, aby se s vámi o výši odstupného, které vám patří, chtěl dohodnout.
Autor: Petr Fík