Portál KIS

Anketa
Zaslouží si zemědělci daňovou úlevu v podobě tzv. zelené nafty, tak jako většina zemí v EU?
Hlasovalo 36347 lidí


Josef Radílek, 21. červenec 2011
38. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka
Výstaviště České Budějovice a.s. Vás zve od 25. do 30. srpna do jižních Čech.

Výstava je pořádána ve spolupráci

s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj,
Agrární komorou ČR a Potravinářskou komorou ČR.

„Budoucnost českého zemědělství a českého venkova“  zůstává i nadále hlavním mottem výstavy, která se za dobu své existence stala v rámci celé ČR vůbec jednou z nejnavštěvovanějších výstav a nejvýznamnější zemědělskou výstavou v České republice.  Velmi pozitivní je také nejen pravidelná, ale i stále vzrůstající účast zahraničních vystavovatelů a obchodníků.

V letošním 38. ročníku bude Výstaviště České Budějovice a.s. opět spolupracovat v rámci výstavy na stoupající úrovni prezentace českého venkova a prezentace činnosti a přínosu k rozvoji života na venkově Místních akčních skupin, Spolku pro obnovu venkova ČR či Národní sítě venkovských komunitních škol pod patronací Národní sítě Místních akčních skupin ČR. V letošním ročníku i s účastí Národnej sietě rozvoja vidieka SR, místních akčních skupin SR a Asociace regionálních značek a regionálních produktů. Celodenní program s lidovou muzikou a občerstvením v Pavilonech venkova R1, R3 a na okolních plochách tak vytvoří pozitivní obraz života na českém, moravském a slovenském venkově.

Přehlídka zemědělské techniky je pro Asociaci zemědělské a lesnické techniky a Sdružení dovozců zemědělské techniky při letošním silném ročníku výstavy prioritou č. 1. Současná úroveň zemědělských strojů umožňuje splnit požadavky zemědělství na zajištění kvalitní rostlinné a živočišné výroby, při zohlednění požadavků na ochranu životního prostředí a rozvoje venkova. Výstava se tak stává tradičním setkáním výrobců, prodejců a jejich zákazníků.

Součástí mezinárodního agrosalonu Země živitelka budou opět dvě samostatné výstavy:
Mezinárodní výstava družstevnictví a tvorba a ochrana životního prostředí, zastřešená pod samostatným názvem Ekostyl. V rámci výstaviště je tak vytvořeno jedinečné prostředí pro prezentaci firem, zabývajících se alternativními zdroji energie, ekologickými technologiemi, stavbami a ekologicky šetrnými výrobky.

Významnou novinkou 38. ročníku bude při zahájení výstavy i slavnostní otevření nového multifunkčního pavilonu T.

Prezentace regionálních potravin  zůstává i nadále jednou z hlavních priorit výstavy. Návštěvníci budou letos moci v novém multifunkčním pavilonu T ochutnat i zakoupit potraviny, vyrobené v českých regionech z českých surovin a oceněné v regionálních soutěžích jednotlivých krajů značkou kvality „Regionální potravina“, garantovanou Ministerstvem zemědělství, Potravinářskou komorou ČR a Agrární komorou ČR. Představí se opět český obchodní řetězec, který se hlásí k distribuci regionálních potravin ke konečnému spotřebiteli.  Výstaviště se tak stává prostorem, kde se propojila linie: český výrobce - český zpracovatel - český distributor - český spotřebitel. Prezentace a ochutnávky regionálních potravin budou doplněny kuchařskými show, recepty a hudebními programy se soutěžemi.

Tradičně bude na Zemi živitelce ke zhlédnutí pestrá a bohatá přehlídka zemědělské techniky, expozice ovocnářů, zelinářů, zahrádkářů, včelařů a chovatelů. Za návštěvu stojí pavilon Z s rozšířenou prezentací myslivosti, lovectví, rybářství, zbraní a střeliva, včetně potřeb pro myslivce a rybáře, oblečení, obuvi a optiky.  Těšit se můžete na prezentace hospodářských zvířat, masného skotu, plemenných krav, koní a beranů, ovcí a národních plemen drůbeže na předvadišti v severní části areálu.

Výstava je naplněna ve všech oborech zemědělsko-potravinářského sektoru a připravena je řada zajímavostí a novinek. Na agrosalonu mohou návštěvníci zhlédnout především na volných plochách širokou nabídku zemědělské techniky jako např. traktory, kombajny, techniku pro sklizeň píce, postřikovače, secí stroje, čističky, dopravníky, šrotovníky, mačkací stroje, dojící a chladící zařízení, komunální a lesnickou techniku, přepravníky balíků a zvířat, obraceče a shrnovače píce, mulčovače aj. Na vysoké úrovni je zastoupena i technika pro živočišnou výrobu a významnou složkou výstavy jsou i osivářské a krmivářské firmy.

Výstava je tradičně rozdělena do jednotlivých oborových dnů:

Čtvrtek 25. 8. 2011 Den ekostylu, Den českých pekařů a cukrářů
Pátek 26. 8. 2011 Den českého venkova, Družstevní den
Sobota 27. 8. 2011 NÁRODNÍ DOŽÍNKY ČR za účasti významných hostů
Den myslivosti, Den vejce
Kulturní doprovodný program v Pivovarské zahradě nabídne návštěvníkům celodenní
společenské vyžití.
Neděle 28. 8. 2011 Den Jihočeského kraje, Den mléka
Pondělí 29. 8. 2011 Den zemědělství, Den ovocnářství
Úterý 30. 8. 2011  Den potravin

V rámci jednotlivých oborových dnů je připravena celá řada seminářů, konferencí, přednášek a diskusních fór na aktuální témata, které budou probíhat v rámci odborného doprovodného programu výstavy v pavilonech Z – 1. patro, R2 a R3, např.:

Odborný seminář pekařů a cukrářů s výstavkou dožínkových koláčů, „Rekonstrukce a modernizace domů“, 4. ročník mezinárodního semináře „Moderní zemědělství“, „Český výrobek na český trh“, „Podpora rozvoje venkova“, „Česká krajina – obnovení vztahu k půdě a vodě“, tisková konference „Kvalitní potraviny z našeho regionu“ s ochutnávkou potravin, „Byrokracie rok poté“, „Modernizace výuky lektorů pro myslivecké vzdělávání“, seminář a diskuse s odborníky o vejcích a jejich použití s ochutnávkou sladkých a slaných výrobků z vajec, „Regionální značky jako nástroj rozvoje venkovských oblastí“, program „Bílé plus“ na podporu spotřeby mléka a mléčných výrobků, „Bezpečnost práce – údržba zemědělských strojů a zařízení“ a diskusní fórum „Ovoce 2011“.

Na jejich přípravě se podílely také Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo pro místní rozvoj, Agrární komora ČR, Družstevní asociace a další. Pořadatelé většiny těchto seminářů fungují po celou dobu výstavy i jako odborná bezplatná poradenství v rámci svých expozic, které pak návštěvníci podle svých zájmů a potřeb mohou využít.

Součástí odborného doprovodného programu je i soutěž s dlouholetou tradicí „Zlatý klas“  o nejlepší vystavené exponáty z rostlinné a živočišné výroby, mechanizace, potřeb a služeb zemědělství, potravinářského a zpracovatelského průmyslu.

Při zahájení  výstavy proběhne v Pivovarské zahradě předání řady ocenění z rukou ministra zemědělství, mezi nimi především certifikátu národní značky kvality KLASA, jehož pořadatelem je SZIF a zcela nově budou v průběhu agrosalonu předány certifikáty značky „Český výrobek“, garantované Potravinářskou komorou ČR a ocenění v soutěži „Dřevo pro život“.

Kromě odborného programu je pro návštěvníky připraven po celou dobu výstavy bohatý kulturní program na několika scénách. V Pivovarské zahradě budou vyhrávat především dechové kapely, v Letním amfiteátru čekají návštěvníky zábavné hudební pořady se  soutěžemi o ceny. Hudební programy s atmosférou českého, moravského a slovenského venkova a občerstvením si připravily Místní akční skupiny mezi pavilony venkova R1 a R3.
Hodně zábavy si mohou na výstavišti užít i nejmenší návštěvníci v Dětském koutku.

Otevírací doba:
Mezinárodní agrosalon Země živitelka můžete navštívit od 25. 8. do 30. 8. 2011, každý den od 9 do 18 hodin, poslední den do 17 hodin.
Návštěvníky upozorňujeme na možnost parkování před areálem a na parkovišti P1 v areálu výstaviště.

Husova 523, 370 21 České Budějovice
Tel.: 387 714 911, fax: 387 714 263
e-mail:
info@vcb.cz

www.vcb.cz



Přiložené dokumenty:
Doprovodný program výstavy
Hodnocení => průměr 961
Autor Nadpis Datum
Tangie    OtraTGhFryzbzgYUPW 00:21 5. listopad 2011
Irish    uAHkmmEr 11:51 5. listopad 2011
Fannie    OXzpIHIglGxDwGkJcd 17:15 5. listopad 2011