- Agrární komora ČR
- APIC-AK
- Asociace soukromých zemědělců
- Český statistický úřad
- Evropská unie
- Min. pro místní rozvoj
- Min. zemědělství
- Min. životního prostředí
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Registr poradců Mze
- Sbírka zákonů
- Státní správa
- Státní zem. interv. fond
- ÚHÚL
- Vláda ČR
- Zemědělský svaz
- Zlínský kraj
- 12. září 2017:
Jurečka: Škody na plodinách kvůli suchu jsou až 7,7 miliardy Kč
Škody způsobené suchem na obilovinách, řepce, trvalých ... více - 31. červenec 2017:
Zpráva SVS k výskytu moru prasat k 31.7.
"Počet nalezených uhynulých divokých prasat ve Zlínské ... více - 13. červen 2017:
SZIF přijal přes 30 tisíc Jednotných žádostí 2017
Státní zemědělský intervenční fond přináší s ... více
Porovnání života ve městě a na venkově
Jsou v EU šťastnější lidé žijící na venkově nebo ti, kteří žijí ve městě? Tak zněla jedna z otázek, na které se snaží odpovědět první evropský průzkum kvality života.
Zpráva o průzkumu pojednává o rozdílech mezi životem ve městě a na venkově na základě řady ukazatelů kvality života: příjem a chudoba; bydlení; zaměstnání a vzdělání; rovnováha mezi pracovním a soukromým životem; přístup k práci, vzdělávání a službám, kontakt s rodinou a přáteli a subjektivní pocit životní pohody.
Nejvýraznějším zjištěním je, že rozdíl mezi kvalitou života ve městech a na venkově je menší v bohatších zemích Evropské unie. Rozdíly jsou výraznější v nových členských zemích, kde bylo se svým příjmem spokojeno méně lidí ve venkovských oblastech než ve městech. V těchto zemích mají ženy žijící na venkově obecně nižší úroveň vzdělání.
Nespokojenost s rovnováhou mezi pracovním a soukromým životem se vyskytuje v celé EU: původní předpoklad autorů průzkumu, že tato rovnováha bude lepší ve venkovských oblastech, se nepotvrdil. Lidé žijící v městských oblastech v celé EU byli podstatně optimističtější.
Tato zjištění mají politické dopady a poukazují na to, že podporu nejvíce potřebují venkovské oblasti v chudších zemích EU. Zpráva, kterou vypracovala Evropská nadace pro zlepšení životních a pracovních podmínek, poukazuje na nesprávnost předpokladu, že kvalita života na venkově je vyšší. Lidé žijící na venkově nepociťují žádné výhody, jež by vyvažovaly nevýhody, které život na venkově přináší.
http://ec.europa.eu/news/regions/070111_1_de.htm